* בואי תצטרפי אליי למסע לשיונוי תזונה ואורח חיים בריא*

ירדה 50 קילו וסחפה אחריה 180,000 איש ל "דיאטת 17 הימים"

לידור רז-כהן הייתה עו"ד מצליחה במשקל 107 קילו עד לתמונה שצילמה בתה, והמהפך האישי שלה הפך לעיסוק חדש: "אני רוצה לעזור לעוד הרבה אנשים לעשות את השינוי"

לידור רז־כהן (36), נשואה ואם לשלושה, גרה בתל אביב. במשך 10 שנים היא טיפחה קריירה מוצלחת כעורכת דין לענייני נזיקין ומסחר. היום היא  מרצה, מייעצת ומלווה לאורח חיים בריא בשיטת "17 הימים" ומנהלת הקהילה של השיטה בפייסבוק. 

"אנשים קוראים לי 'הכוהנת', אבל אני לא רואה את עצמי ככ
ה"(צילום: יונתן בלום)

"תמיד אמרו עלי – יפה אבל שמנה"

"במשך עשר שנים עבדתי כעורכת דין בחברות גדולות בתחום הנזיקין והמסחר, אבל למרות ההצלחה המקצועית הנושא שהכי העסיק אותי בחיים היה המשקל. אף פעם לא הייתי רזה, לא בילדות ולא כחיילת. תמיד אמרו לי 'את יפה, אבל את חייבת לרזות'. כלומר 'יפה אבל שמנה'. לפני כחמש שנים, אחרי הלידה של בתי האמצעית, החלטתי לרדת במשקל לקראת החתונה של אחותי. לפני כן ניסיתי כל מיני שיטות ודיאטות שלא עבדו לי. "אחרי הלידה השלישית הגעתי למשקל מפלצתי של 107 קילו! יום אחד הבת הגדולה שלי צילמה אותי בנייד ולא הייתי מסוגלת לראות את עצמי. לא האמנתי שהגעתי לגודל הזה"

"חיפשתי ספציפית דיאטה מהירה כי החתונה הייתה בעוד חודש ושקלתי אז 98 קילו, ואז נתקלתי בדיאטת 17 הימים וחשבתי לעצמי: יאללה, ננסה! אני זוכרת שניסיתי לברר עליה פרטים ואפילו נכנסתי לקבוצת הרזיה בפייסבוק ושאלתי אם מישהי מכירה את השיטה, אבל אף אחת לא הכירה. לכן הצעתי שנפתח קבוצה חדשה ונלמד את רזי הדיאטה ביחד".

מה הניע אותי לשנות את חוקי המשחק:

"באמצעות הדיאטה ירדתי מ־98 קילו ל־75, אבל אז נכנסתי להיריון והעליתי שוב במשקל. אחרי הלידה השלישית הגעתי למשקל מפלצתי של 107 קילו! יום אחד הבת הגדולה שלי צילמה אותי בנייד ולא הייתי מסוגלת לראות את עצמי. לא האמנתי שהגעתי לגודל הזה. פתאום הבנתי שאני באמת נראית ככה. אמרתי לעצמי: 'די, עכשיו אני מתחילה'. ברגע שהחלטתי התחלתי שוב עם הדיאטה. לא חיכיתי למחר ולא ליום ראשון. זה גם משהו שאני מנסה להעביר לבנות בקבוצת הפייסבוק – אם את באמת מחליטה, את יכולה. זה הכל עניין של החלטה והתמדה".

איפה אני היום:

"יום אחרי שפתחתי את הקבוצה כבר הצטרפו עשרות בנות שרצו לעשות את הדיאטה. בתוך שבוע היו בקבוצה יותר מ־2,000 חברות. כל אחת מהן ירדה לפחות ארבעה קילו ב־17 יום, והייתה אחת שאפילו ירדה תשעה. היום נמצאים בקבוצה יותר מ־180 אלף חברים וחברות. זה מדהים, כי כשרואים שזה עובד, זה נותן כוח להמשיך. מאז ירדתי במשקל 50 קילו וזה מאוד העלה לי את הביטחון העצמי.

"כעורכת דין חוויתי ביטחון עצמי, אבל זה ביטחון עצמי מסוג אחר. כשיש לך תיק ואתה מאמין בו, אתה הולך איתו עד הסוף, אבל פה מדובר על ביטחון במהות שלי כבן אדם. עזבתי את עולם המשפט וכיום אני נטו יזמית. אני עושה הרבה שיתופי פעולה עם חברות בכל מה שקשור לתזונה, מלווה בנות בדיאטה ומעבירה סדנאות. בימים אלה אני עובדת על כנס באילת שיעסוק באורח חיים בריא. אנשים קוראים לי 'הכוהנת', אבל אני לא רואה את עצמי ככה. אני לא כוהנת, עברתי שינוי, ואני רוצה לעזור לעוד הרבה אנשים לעשות את השינוי הזה".

למי מתאימה הדיאטה:

"הדיאטה הזו יכולה להתאים לכל מי שרוצה לרדת במשקל, יחד עם זאת אני ממליצה לפני כל דיאטה – לא רק '17 הימים' – להיוועץ עם רופא. אני כן יכולה לספר לך על הרבה בנות בקבוצה שדיווחו שינויים חיוביים בעקבות הדיאטה, מעבר לירידה במשקל – כמו מישהי עם בעיית סוכר שהפסיקה להזריק או מישהי אחרת עם שחלות פוליציסציות שבעקבות הדיאטה הצליחה להיכנס להיריון. ובכלל, הרבה בנות מספרות על שיפור בתוצאות בדיקות הדם שלהן בעקבות הדיאטה, לצד שיפור ברמת האנרגיה והתחושה הכללית".

הטיפ שלי לאלה שרוצים לעשות שינוי בחיים:

 "לחשוב בהתחלה על יעדים קטנים וקרובים. לא 'אני הולכת לרזות עכשיו 50 קילו', אלא 'אני הולכת לרזות 5 קילו' – מטרות קטנות שאפשר לראות אותן מתגשמות".
Shopping Cart